IS-wentylacja.pl - rekuperacja serwis oraz montaż

Zalety rekuperacji

Menu

image001

Rekuperacja staje się z roku na rok coraz modniejszym trendem w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Zawdzięczamy to oszczędnościom, które  uzyskujemy poprzez wentylację mechaniczną. Dodatkowo, coraz większa świadomość klientów, oraz dużo większa dostępność  materiałów o większym współczynniku oszczędności, powoduje że wentylacja mechaniczna zyskuje coraz większe znaczenie. Taki rodzaj komfortowej wentylacji bardzo dobrze spełnia oczekiwania, jeśli chodzi o  zoptymalizowanie kosztów względem użyteczności obiektu.

Gwarancja właściwego klimatu

Nie zdajemy sobie sprawy, że do prawidłowego funkcjonowania, człowiek potrzebuje ok. 30 m3 świeżego powietrza na godzinę. Z drugiej strony, głównym zadaniem energooszczędnych materiałów jest zapewnienie maksymalnej szczelności budynku. Aby uniknąć problemów takich jak np. skraplająca się na oknach para wodna lub wykwity grzybów w rogach,  musimy doprowadzić świeże powietrze. Rekuperacja rozwiązuje wszystkie te problemy, zapewniając kontrolowaną i energooszczędną wymianę powietrza w pomieszczeniu.

Wentylacja niezależna od warunków atmosferycznych

Nowoczesne urządzenia pozwalają odzyskiwać ciepło z wysoką wydajnością. W rekuperatorach z wymiennikiem przeciwprądowym, strumienie powietrza przepływają równolegle względem siebie, w przeciwnych kierunkach. Dodatkowo, w nowych urządzeniach wymiennik nie ulega oblodzeniu przy ujemnych temperaturach.

image002 

Maksymalne dostosowanie do wymagań użytkowników

Rekuperacja to bardzo elastyczne rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie całą instalacją adekwatnie do potrzeb domowników. Wszystko to, za sprawą rozbudowanych sterowników,  dzięki którym można zaprogramować różne tryby wydajności – dzienną i nocną. Dlatego możliwe jest zaprogramowanie rekuperatora tak, aby np. pracował z maksymalną wydajnością podczas wizyty gości, a z minimalną np. podczas wyjazdu na urlop.

image003

Oddychamy zdrowszym i czystszym powietrzem

Nie ma wątpliwości, że świeże powietrze służy naszemu zdrowiu. Filtry pełnią rolę separatorów, które zatrzymują wszystkie szkodliwe  czynniki. Ponadto, kontrolują jakość powietrza i eliminują z niego nie tylko kurz i pył, ale także zabijają bakterie i zapachy z zewnątrz.